tekéző nő (illusztráció), forrás: Photo By: Kaboompics.com/Pexels.com

Teke-vb: másodszor is győzött a magyar női válogatott

Teke-vb: másodszor is győzött a magyar női válogatott

Második mérkőzését is megnyerte a magyar női csapat a székesfehérvári teke-világbajnokságon, ezzel eldőlt, hogy továbbjut a csoportjából.

A hazai együttes csütörtökön 8-0-ra (3618-3348) győzött a franciák elleni első csoportmeccsén, szombaton pedig 7-1-re (3460-3312) verte a lengyeleket.

A találkozó legjobbja Hári Boglárka volt 621 fával.

“Őszintén szólva egy kicsit simább meccsre számítottam, de a középső sorban volt némi izgalom. A lengyelek ott feljöttek, de végül szépen visszahoztuk, és így nagyon jó volt megélni ezt a győzelmet. A pálya trükkös, oda kell figyelni, de kis gyakorlással kiismerhető. Már továbbjutottunk a csoportból, csak még nem tudjuk, hogy elsőként vagy másodikként.”

A hazai együttes csütörtökön 8-0-ra (3618-3348) győzött a franciák elleni első csoportmeccsén, szombaton pedig 7-1-re (3460-3312) verte a lengyeleket.

A találkozó legjobbja Hári Boglárka volt 621 fával.

“Őszintén szólva egy kicsit simább meccsre számítottam, de a középső sorban volt némi izgalom. A lengyelek ott feljöttek, de végül szépen visszahoztuk, és így nagyon jó volt megélni ezt a győzelmet. A pálya trükkös, oda kell figyelni, de kis gyakorlással kiismerhető. Már továbbjutottunk a csoportból, csak még nem tudjuk, hogy elsőként vagy másodikként.”

– idézte értékelését a szervezők közleménye.

Orosz István, a női válogatott szövetségi kapitánya szintén pozitívan összegzett a találkozó után.

“Ez nem volt olyan sima, mint a franciák elleni mérkőzés, de három új játékos is lehetőséget kapott. Nem a legerősebb csapatot indítottam, de így is 7-1 lett a vége. Most már a románok elleni utolsó csoportmeccsre készülünk.”

A magyar válogatott hétfőn a románokkal játszik a csoportelsőségért.

A férfiválogatott pénteken mutatkozott be a székesfehérvári MET Arénában, ahol az olaszokat 7-1-re (3730-3517) múlta felül. A folytatásban az osztrákokkal és a dánokkal csap össze majd az első szakaszban.

A vb ideje alatt tartotta tisztújító közgyűlését a Magyar Teke Szövetség, amelyen Pintyőke Marcellt egyhangú szavazással újraválasztották a szervezet elnökének. A sportvezető ezzel negyedik ciklusát kezdi meg a szövetség élén.

Az alelnöki poszton továbbra is Batki Dávid Veronikát erősítették meg a küldöttek, míg az elnökségbe egy új tag, Monostori Anita került be Zala vármegyéből. A testület hét főből áll.

“Rendes éves közgyűlés volt, a 2024-es évet zártuk le. Az elnökség mandátuma lejárt, így tisztújító is volt egyben a közgyűlés. Az előttünk álló négy évben két kulcsterületre koncentrálunk: az utánpótlás fejlesztésére és a szövetség működésének folyamatorientált átalakítására – mintha egy nagyvállalatként működnénk”

– fogalmazott Pintyőke Marcell.

A közgyűlésen egyúttal a szövetség 90 éves fennállását is megünnepelték. Orosz István, a női válogatott szövetségi kapitánya szintén pozitívan összegzett a találkozó után.

“Ez nem volt olyan sima, mint a franciák elleni mérkőzés, de három új játékos is lehetőséget kapott. Nem a legerősebb csapatot indítottam, de így is 7-1 lett a vége. Most már a románok elleni utolsó csoportmeccsre készülünk.”

A magyar válogatott hétfőn a románokkal játszik a csoportelsőségért.

A férfiválogatott pénteken mutatkozott be a székesfehérvári MET Arénában, ahol az olaszokat 7-1-re (3730-3517) múlta felül. A folytatásban az osztrákokkal és a dánokkal csap össze majd az első szakaszban.

A vb ideje alatt tartotta tisztújító közgyűlését a Magyar Teke Szövetség, amelyen Pintyőke Marcellt egyhangú szavazással újraválasztották a szervezet elnökének. A sportvezető ezzel negyedik ciklusát kezdi meg a szövetség élén.

Az alelnöki poszton továbbra is Batki Dávid Veronikát erősítették meg a küldöttek, míg az elnökségbe egy új tag, Monostori Anita került be Zala vármegyéből. A testület hét főből áll.

“Rendes éves közgyűlés volt, a 2024-es évet zártuk le. Az elnökség mandátuma lejárt, így tisztújító is volt egyben a közgyűlés. Az előttünk álló négy évben két kulcsterületre koncentrálunk: az utánpótlás fejlesztésére és a szövetség működésének folyamatorientált átalakítására – mintha egy nagyvállalatként működnénk”

– fogalmazott Pintyőke Marcell.

A közgyűlésen egyúttal a szövetség 90 éves fennállását is megünnepelték.

Kapcsolódó cikkek