Robog a veszprémi úthenger

Nagy LaciNagy László örül a sikernek, fotó: Kovács Anikó/MTIAz MKB Veszprém a végletekig kiélezett mérkőzésen 31-30-ra legyőzte a vendég, címvédő német THW Kielt, és így négy forduló után százszázalékos mérleggel vezeti csoportját a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

A mezőny legeredményesebbje a kilenc gólig jutó Nagy László volt.

Férfi BL, 4. forduló:
B csoport:
MKB Veszprém-THW Kiel (német) 31-30 (14-15)
gól: Nagy 9, Iváncsik T. 7/2, Terzic 4, Ugalde 2, Oneto 2, Jamali 2, Rodriguez 1, Sulic 1, Laluska 1, Iváncsik G. 1, Császár 1, illetve Sigurdsson 8, Sprenger 6, Jicha 5, Zeitz 3, Ahlm 2, Vujin 2, Narcisse 2, Ekberg 1/1, Ilic 1

A Kiel igazi sztárcsapat, az előző idényben veretlenül nyert a BL-ben, és a mostani kiírásban százszázalékos mérleggel állt, akárcsak a magyar bajnok, amelynek erőt adhatott, hogy vasárnap nyert az előző idényben finalista spanyol Atlético Madrid otthonában.

Óriási érdeklődés volt a találkozó iránt, a házigazda klub tájékoztatása szerint 10 ezer belépőre érkezett igény, de csak fele ennyien férnek el az Arénában.
Nagy László gólja után a két kapus, Alilovic és Omeyer remekelt, előbbi két büntetőt is megfogott. A Kiel őrült tempót diktált, de amikor Terzic háromszor is betalált, és ezzel 9-6-ra ellépett az MKB, időt kértek a vendégek.

Több poszton is cseréltek a németek, plusz védekezési stílust is váltottak, és Sprenger találataival sikerült egyenlíteniük. A hat idényen át Veszprémben szereplő Vujin kakaskodott Iváncsik Tamással, aminek a vége hazai emberelőny lett. Látványos elemek is előkerültek a komoly tét ellenére, Nagy egyszer hát mögötti passzal hozta kihagyhatatlan helyzetbe Iváncsik Tamást, egyszer pedig “berepülős”, úgynevezett kínai figura végén volt eredményes. Laluska kiállítása alatt, éppen a szünet előtt Sigurdsson révén visszavette a vezetést a címvédő.

A második félidő elején Iváncsik T. révén fordított a Veszprém, de ellépni nem tudott riválisától. Nagy ismét vállára vette a csapatot – akárcsak vasárnap, Madridban -, ám a többiek többször eladták a labdát (vagy az Omeyert váltó Palicka védett), és emberhátrányban ismét fordult a kocka (42. perc: 22-23).

A jó sorozat ellenére időt kértek a vendégek, a hazaiak pedig kapust cseréltek, Fazekas állt be. Gödörbe került a Veszprém, negyedórával a vége előtt 25-23 volt a Kiel javára. Wiencek kiállítása alatt viszont újra eredményesek voltak a hazaiak és ezzel együtt visszajött a remény (49. p: 26-25).

A hajrá előtt időt kért az MKB, és nehezen ugyan, de tartani tudta sovány előnyét, köszönhetően többek között Fazekas remeklésének. Az utolsó előtti percben, veszprémi ziccerben Carlos Ortega vezetőedző éppen időt kért, így elmaradt a gól, de nem végül is volt rá szükség, mert sikerült kapott gól nélkül kihúzni a lefújásig. Most egy hónap szünet következik a legrangosabb sorozatban, a Veszprém legközelebb november 18-án, Göteborgban lép pályára a svés Sävehof vendégeként.