Magyar siker a szkopjei U23-as birkózó Európa-bajnokságról

Dollák Tamara ezüstérmet nyert a Szkopjéban zajló U23-as birkózó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján.

A hazai szövetség beszámolója szerint az UTE 59 kilós, junior Eb-bronzérmes versenyzője szerdán jutott be a súlycsoport fináléjába, ahol a junior világbajnok és U23-as Eb-győztes moldovai Anastasia Nichitával találkozott. Dollák a döntőben nem bírt esélyesebb riválisával, és technikai tussal kikapott. A junior Európa-bajnok Nagy Bernadett a 76 kilósok mezőnyében vigaszágra jutott, de kiesett, míg Szekér Szimonetta az 53 kg-osok között egészen az elődöntőig menetelt, ahol veszített orosz ellenfelével szemben, így pénteken a bronzéremért birkózhat. A junior Európa-bajnoki ezüstérmes Bognár Erika az 57 kilósok mezőnyében első mérkőzésén kikapott és kiesett. Pénteken a kötöttfogásúak is megkezdik a szereplésüket Szkopjéban, köztük három magyar, Kismóni Móric (77 kg), Takács István (87 kg), valamint Vitek Dáriusz (130 kg).