fotó: pixabay.com

Két magyar is nyert valamit

Udvardy Panna egyesben győzött, párosban viszont kikapott Bondár Annáéktól a mexikói Meridában zajló, 259 000 dollár, átszámítva 93 millió forint összdíjazású keménypályás női tenisztornán.

A világranglistán 91. Udvardy a 69. helyen álló német Jule Niemeierrel csapott össze, pályafutása során először. A 23 éves ellenfél tavaly érte el eddigi legnagyobb sikerét, amikor nagy meglepetésre a negyeddöntőig menetelt Wimbledonban. A keddi meccs kiélezett csatát és két rövidítéses szettet hozott, az első tie-breakben egyértelműen a kaposvári teniszező volt fölényben. A második játszmában a 24 éves magyar adogatóként 6:5-nél mérkőzéslabdát szalasztott el, de végül 2 óra 35 perc után ő ünnepelhetett. Udvardyra a nyolcaddöntőben az első helyen kiemelt lengyel Magda Linette (21.) vár, aki januárban elődöntős volt az Australian Openen. Udvardy nem sokkal később párosban is pályára lépett oldalán a svájci Viktorija Golubiccsal, ellenfelük Bondár Anna és a francia Elixane Lechemina volt. A duplán magyar érdekeltségű csatában Bondárék csak három gémet vesztettek, és egy óra alatt nyertek. A WTA-rangsor 76. helyén álló Bondár egyesben kedden búcsúzott.

Eredmények:

egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Udvardy Panna-Jule Niemeier (német) 7:6 (7-1), 7:6 (7-5)

páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Bondár Anna, Elixane Lechemina (magyar, francia)-Udvardy Panna, Viktorija Golubic (magyar, svájci) 6:0, 6:3