Háromezredik élvonalbeli mérkőzését játssza az Újpest

A magyar csapatok közül elsőként az Újpest FC készülhet 3000. élvonalbeli bajnoki mérkőzésére, a labdarúgó OTP Bank Liga hatodik fordulójában a jubileumi összecsapást szombat este Balmazújvárosban játsszák a lila-fehérek.

A klub tájékoztatása szerint az 1000. NB I-es meccse 1950. október 15-én a Dorogi Tárna (3-3) elleni volt a negyedik kerületi együttesnek, míg a 2000. találkozóra Békéscsabán került sor (0-1).

A forduló rangadóját vasárnap Felcsúton rendezik, ahol két veretlen gárda, a második helyen álló Videoton és a harmadik Ferencváros találkozik egymással. A találkozó nagy kérdése, hogy a fehérváriak kiheverték-e a csütörtöki Európa Liga-kudarcot.

A címvédő és listavezető Budapest Honvéd a Debrecent fogadja, amely első győzelmét múlt héten szerezte meg. A kispestiek legutóbbi 11 bajnokijukon nem találtak legyőzőre, ilyen sorozatra 1994 óta nem volt példa a klub történetében, ráadásul a Bozsik Stadion szeptember 24. óta “bevehetetlen” a vendégcsapatok számára.