Rangadót nyert a Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC 34-27-re győzött az Érd HC otthonában a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

Eredmény:
Érd HC-Győri Audi ETO KC 27-34 (13-17)

A hazai klub tájékoztatása szerint nézőcsúcsot hozott a telt házas rangadó az Érd Arénában.

Remekül kezdték a mérkőzést a házigazdák (4-1), gyors játékukkal és pontos lövéseikkel meglepték a Bajnokok Ligája-címvédőt, amelyben Tomori Zsuzsanna, Anne Mette Hansen és Jana Knedlikova sérülés miatt nem játszhatott. A vendégek tempót váltottak, és négy perc alatt fordítottak (5-6), mert a nemzetközi iramú játék során az érdiek követtek el több hibát támadásban és védekezésben egyaránt.

A válogatott kapus, Janurik Kinga védéseinek köszönhetően egy ideig tartotta magát a hazai csapat, de az első félidő hajrájában a Győr ellépett riválisától (13-17).

A szünet után megtalálta ellenfele kombinatív támadójátékának ellenszerét az Érd, a francia Julie Foggea kapus egyre jobban védett, társai pedig néhány gyors ellenakciót is ki tudtak használni (21-22).

A vendégek ezt követően elmozdultak a holtpontról, játékuk újra pontosabbá és agresszívebbé vált, így ismét megnyugtató előnyre tettek szert (23-28).

Szombaton a Midtjylland ellen 11 góllal megnyert BL-meccs második félidejében Ambros Martín vezetőedző minden fiatal magyar cserejátékosának lehetőséget adott, ezúttal viszont végig a legerősebb győri csapat volt a pályán, mert az Érd keményebb ellenfélnek bizonyult a dánoknál.

A mezőny legjobb és legeredményesebb játékosa a vendégek csapatkapitánya, Görbicz Anita volt tíz góllal, a hazaiak közül Klivinyi Kinga és a szerb Katarina Krpez Slezak is öt találatig jutott.