A ferencvárosi lányoknak sikerült

A Ferencváros női labdarúgócsapata magabiztos sikerrel jutott tovább a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójából, miután kedden 6-1-re legyőzte a vendég luxemburgi Racing FC Uniont.

Az első félidő elején és végén a nagy technikai és taktikai fölényben lévő házigazdák két-két góllal terhelték meg a vendégek kapuját, a lelkes luxemburgi együttes erejéből a 25. percben egy szabadrúgást – és rossz hazai helyezkedést – követően csak a szépítésre futotta. A második félidőben a gyorsabb Ferencváros beszorította ellenfelét, és sorra dolgozta ki a helyzeteket, amelyekből azonban csak kettőt tudott gólra váltani.

Pénteken 12 órától tartják a következő kör sorsolását, ahonnan a párharcok továbbjutói már a 32-es főtáblára kerülnek.

Eredmény:
Női Bajnokok Ligája, selejtező, 1. forduló: Ferencváros-Racing FC Union (luxemburgi) 6-1 (4-1)
Gólszerzők: Ivanusa (6.), Vágó (7., 62.), Pusztai (42., 45+3.), Cameron (58.), illetve Machado (25.)