Magyarország térképe, fotó: Pixabay.com

Orosz-ukrán háború: Magyarország relatív biztonságban van Orbán Viktor szerint

Orosz-ukrán háború: Magyarország relatív biztonságban van Orbán Viktor szerint

Magyarország az orosz-ukrán háború miatti bizonytalan helyzetben relatív biztonságban van, részben a NATO miatt, illetve azért, mert minket nem tekintenek katonai ellenfélnek a hadviselő felek. Ezt mondta a miniszterelnök a Magyar Állandó Értekezlet (Máért) XXII. ülésén csütörtökön Budapesten.

A kormányfő úgy értékelt, jó esély van arra, hogy Kárpátalja a lehető legkisebb veszteséggel kerül ki ebből a háborúból. Ugyanakkor rámutatott, egész Európában bizonytalanság uralkodik ebben a pillanatban, senki nem tudja, mi lesz a természetrajza annak a két hónapnak, ami előttünk áll Donald Trump amerikai elnök hivatalba lépéséig.

“Senki nem lehet bizonyos abban, milyen katonai lépések történnek a következő 24 órában, és abban sem lehetünk biztosak, mi lesz a válaszlépés, és mely európai országokat érintheti”

– fejtette ki.

Orbán Viktor a kormány nemzetpolitikáját úgy foglalta össze: az ellenfeleink az első világháború után úgy döntöttek, Magyarország legyen kicsi és szegény, mi 2010-ben úgy döntöttünk, Magyarország legyen nagy és gazdag. Ezt célozza a nemzetpolitika is, ezért dolgoznak – hangsúlyozta a kormányfő.

Kapcsolódó cikkek