a Váci Szakképzési Centrum Boronkay György Műszaki Technikum és Gimnázium tanulói dolgoznak az árvíz elleni védekezésen Pócsmegyer határában 2024. szeptember 17-én. Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter a helyszínen elmondta, hogy több ezer középiskolás és felsőoktatásban részt vevő hallgató fiatal segít az árvízi védekezésben, fotó: Kocsis Zoltán/MTI

Több ezer fiatal vesz részt az árvízi védekezésben

Több ezer fiatal vesz részt az árvízi védekezésben

Több ezer középiskolás és felsőoktatásban részt vevő hallgató fiatal segít az árvízi védekezésben. Erről beszélt a kultúráért és innovációért felelős miniszter kedden reggel a Pest vármegyei Pócsmegyeren.
Hankó Balázs azt mondta, “erős fiataljaink vannak, akik készek minden olyan helyzetben segíteni, amikor szükség van rájuk; most olyan helyzetet élünk, amikor mindenkinek az összefogására szükség van”. A miniszter köszönetét fejezte ki a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK), amellyel nem először szerveznek közös segítő megmozdulásokat.
Bejelentette, a következő napokban több ezer fiatalt mozgósítanak, hogy a Duna szakaszain végig segítsék az árvízi védekezést. Hozzátette, hogy “önkéntes krediteket” fognak kapni a résztvevők.

A HÖOK a NEPTUN rendszeren keresztül küldött üzenetet a hallgatóknak, a Nemzeti Szakképzési Hivatal a KRÉTA rendszeren keresztül hívta segíteni a fiatalokat, a kormány pedig a koordinálásban segíti őket – fejtette ki, majd kiemelte, hogy a Lyonból, a WorldSkills világversenyről hétfőn hazatérő, szakképzésben tanuló csapat is részt vesz a védekezésben.

“A versenyen az érmek összesítése alapján Magyarország a 10. helyen zárt, és amint hazaértek, rögtön jöttek is segíteni”
– mondta.
Ismertette, az árvízi védekezésben való részvétel beleszámít a középiskolások 50 órás kötelező közösségi szolgálatába.Eszterhai Marcell, a HÖOK elnöke elmondta, hogy az árvízi védekezésben részt vevő hallgatók a jövő évi EFOTT-ra napijegyet fognak kapni, segítségüket pedig a kreditekkel is jutalmazzák.

Kapcsolódó cikkek