Tehetséggondozó programok a tatabányai főiskolán

Tehetséggondozó programok a tatabányai főiskolán

Tóth Gábor elmondta: a programokkal a hallgatók képzését leendő munkaadóik támogatják, illetve az elsőévesek nem szorulnak diákhitel felvételére vagy egyéb hitelkonstrukció igénybevételére, mert a diákok által megszerezhető források akár a teljes állami finanszírozás mértékét elérhetik.

A ledolgozható tandíj rendszerében az elsőéves, költségtérítéses képzésben részt vevő diákokat az intézmény iskolaszövetkezete a főiskolával kapcsolatban álló vállalkozásokhoz közvetíti ki. Munkájukért a hallgatók iskolaszövetkezeti bért kapnak, amelyből közvetlenül a tandíjukat finanszírozzák.

A Pegazus Program keretében elnyerhető ösztöndíjjal a főiskola legtehetségesebb hallgatóit támogatják, hogy azok a tanulmányaik befejezése után a régió vállalatainál helyezkedjenek el mint a munkáltató céget már belülről is ismerő szakemberek. A kiválasztás a vállalati partner és az Edutus Főiskola által szervezett “Tehetségek versenyén” elért eredmények alapján történik.

Az Edutus Premium programban a főiskola egy belső versenyeztetésen keresztül választ ki évente 10-30 hallgatót, akiket ösztöndíjjal és emelt szintű képzésekkel támogat, így azok a kortársaikhoz viszonyítva jelentős előnyt szerezhetnek a szakmájukban, s ez az elhelyezkedési és az egyéni karrierlehetőségeiket növeli.

Az Edutus Főiskola a tatabányai Modern Üzleti Tudományok Főiskolája és a budapesti Harsányi János Főiskola egyesülésével jött létre 2011 októberében. A tatabányai központú intézmény mintegy háromezer hallgatóval működik, az Edutus Nonprofit Közhasznú Zrt. fenntartásában.

A főiskola a gazdasági és a műszaki képzési területen képez szakembereket: kereskedelem és marketing, gazdálkodási és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás, turizmus és vendéglátás, műszaki menedzser, valamint a következő tanévtől mechatronika alapszakon, nappali és levelező tagozaton.