A politikus szavai szerint a kormány és ő maga is azért állt a kezdeményezés mellé, hogy egy fantasztikus összefogásnak lehessen része. A szülők, a kórházi dolgozók és támogatók összegyűjtött forrásait ezért kiegészítette a kormány, 40 millió forinttal járult hozzá a 80 millió forintos beruházás költségeihez – ismertette.
“Kívánom, hogy az élménypark legyen a rehabilitáció modern eszköze”
– mondta Latorcai Csaba, hozzátéve: a gyermekek gyógyulását elősegíti, ha a nem természetes, kórházi körülmények között is próbálják megőrizni számukra a mindennapokat. A mesekertben a kicsik “megélhetik gyermekségüket” – húzta alá a politikus, aki Csukás István író szavait idézve úgy fogalmazott: a mese örök. Amíg gyerekek vannak, addig mese is lesz. Latorcai Csaba kitért arra is, hogy a kormány elkötelezett az egészségügy fejlesztése mellett.
Ezért is fogadták el a gyermekegészségügyi programot, ezért támogatták “még háborús körülmények között is” az előző évihez képest 1600 milliárd forinttal többel az ágazatot 2022-ben, ezért folytatják az orvosok és ápolók jelentős béremelését.
Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) családokért felelős államtitkára azt emelte ki, hogy az orvostudomány fejlődése semmit nem ér, ha nincsenek ott az emberek, akik a gépek mögött állnak.
“Így van ez a mesekerttel is, ahol számtalan szakember segíti majd elő a gyermekek mielőbbi gyógyulását”
– tette hozzá, majd azt mondta, hogy a játékra, élményre, rehabilitációra egyaránt használható mesekertet mindenféle betegségből lábadozó gyermek tudja használni, és ebben a térben a családok együtt lehetnek. Beszélt arról is, hogy Magyarországon folyamatosan fejlődik a családtámogatási rendszer, a kormány az elmúlt tizenhárom évben harminc intézkedést vezetett be, amelyek segítik a családok mindennapjait.
Úgy folytatta, továbbra is azon dolgoznak, hogy a családok még jobb anyagi helyzetbe kerüljenek, még több gyermeket tudjanak vállalni, és legyenek biztonságban, akár visszatérnek a munkába, akár otthon szeretnének maradni a gyermekvállalás után.
Velkey György János, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója elmondta, a Kő Boldizsár tervezte, fából készült játszóteret úgy alakították ki, hogy az a kerekesszékes gyermekek számára is élményt nyújtson. Készült egy kerekesszékkel használható, speciális hinta, a terápiás foglalkozásra kialakított kunyhók akadálymentesek, továbbá a meseösvény is bejárható kerekesszékkel és a téren úgy helyezték el a játékelemeket, hogy azok ülve is szem-, illetve kézmagasságban legyenek a gyerekeknek.
Kiemelte, olyan tér létrehozása volt a cél, ahol a kórház falai közül kiszakadva, ingergazdag környezetben lehetnek együtt a gyerekek. Ahol egyszerre gyógyulnak és közösségben vannak.
“Szeretnénk a gyógyító munka mellett otthont teremteni azoknak, akiknek eleve nehezített az élete, hiszen vagy tartósan beteg gyermeket nevelnek, vagy hosszú hónapokig gyógyulnak nálunk”
– magyarázta, megjegyezve, az intézményben többek közt súlyos epilepsziás, kómás, égési sérült és pszichiátriai betegségekkel élő gyermekeket ápolnak. A játszótér megvalósulása az igazi összefogás jele is – jelentette ki a főigazgató, majd hozzátette, a 40 millió forintos kormányzati támogatás mellett társadalmi gyűjtés keretében 20 millió forintot kaptak adományozóktól, amit a Bethesda Kórház Alapítvány további 20 millió forinttal egészített ki a tavalyi felajánlott adó 1 százalékból.