a Gödöllői Királyi Kastély

Új pompában a Gödöllői Királyi Kastély

Új pompában a Gödöllői Királyi Kastély

Gödöllői Kastály

“A fejlesztéseknek köszönhetően látogatóbarát környezet fogadja a kastély vendégeit, a kihelyezett eszközök, az audio guide rendszer, az érintőképernyők, a Braille-térképek és a liftek jelentősen segítik a fogyatékkal élő emberek kényelmét” – hangsúlyozta Gönczi Tibor, a kastély ügyvezető igazgatója.

Fontos mozzanatként jelölte meg, hogy a kastélyfelújítás  ünnepélyes záróeseményére olyan fiatalok előtt kerül sor, akik szociális vagy egyéb szempontból hátrányos helyzetűnek számítanak. “Látogatásukkal közösen üzenjük, hogy a kastély mindenkié” – tette hozzá Gönczi Tibor. A rendezvényt és résztvevőit levélben köszöntő Szőcs Géza, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kultúráért felelős államtitkára a kastély ifjú közönségének azt kívánta, hogy az esemény legyen élmény mindenki számára, és “vegyék birtokba a teret azok, akikért létesült”.  

Gémesi György

Gémesi György

Gémesi György, Gödöllő polgármestere a megjelentek előtt kiemelte: az épület megszépülése, sikeres újjászületése csak összefogással valósulhatott meg. Az ünnepi eseményt követően a gyerekek a projektet irányító, segítő, jóváhagyó vezetőkkel fogyaszthatták el ebédjüket a kastély lovardájában, ahol az első félévben soros magyar EU-elnökség idején az uniós tagállamok kormányainak képviselői tárgyaltak. 

A gödöllői Montágh Imre Általános Iskolából, Speciális Szakiskolából, a fóti Károlyi István Gyermekközpontból, az Aszódi Javítóintézetéből és a Vakok Iskolájából érkezett gyerekek a délelőtt folyamán végigjárhatták a kastély felújított termeit, megismerkedhettek a kiállításokkal, kipróbálhatták a kastélyról készült számítógépes játékokat, a tapintható tárlaton pedig megérinthették a bútorok szöveteit vagy a korabeli parkettákat. A 2008 szeptemberében kezdett fejlesztés az Európai Unió támogatásával, mintegy 1,6 milliárd forintból valósult meg.

A Gödöllői Királyi Kastély komplex, környezetbarát üzemeltetését lehetővé tevő újjáépítése és családbarát szolgáltatásokkal történő fejlesztésének I. üteme alatt megújult a kastély parkjának belső öthektáros része, valamint az Erzsébet- és a Ferenc József-előkert, újjászületett a Rudolf- és Gizella-szárny, megszépült az Erzsébet-veranda, megnyílhatott a Horthy-bunker és újabb állandó kiállítással bővült a kastélymúzeum kínálata. 

Kapcsolódó cikkek