színházi padsorok (illusztráció), fotó: pixabay.com

Életműkoncertre készül Hegedűs D. Géza

Életműkoncertre készül Hegedűs D. Géza

Május 8-án a Vígszínház színpadán áll majd a színészóriás, aki barátaival legendás előadások dalaiból válogat.

“A színművész életműve fél évszázada része a Vígszínház történetének, ezalatt az ötven év alatt nagy sikerű zenés előadások főszereplője is volt “

– olvasható a teátrum közleményében.

Az ünnepi koncerten színész barátaival – Halász Judittal, Kútvölgyi Erzsébettel, Igó Évával, Hegyi Barbarával, Balázsovits Edittel, Kern Andrással, Lukács Sándorral, Fesztbaum Bélával és Wunderlich Józseffel – legendás előadások dalaiból válogatnak.

Az 1953. május 7-én született Hegedűs D. Géza a Színház- és Filmművészeti Főiskolán Horvai István osztályában végzett 1975-ben, már főiskolásként a Vígszínházhoz szerződött, és azóta is a társulat tagja.

A május 8-i estére Hegedűs D. Géza a legkülönbözőbb zenei stílusú színpadi művek slágereiből válogatott: a Popfesztiváltól kezdve többek között a Jó estét nyárból, a Kőműves Kelemenből, a Padlásból, a Koldusoperából, a Hegedűs a háztetőnből és a Dzsungel könyvéből – áll a közleményben. A szerzeményeket zeneileg a művész muzsikus barátai – Vranik Krisztián (Krizso), Hegyi Dávid, Czitrom Ádám és Subicz Gábor – gondolták újra. További információ a HDG 70 címmel műsorra tűzött koncertről a ide kattintva elérhető.

Kapcsolódó cikkek