Kettős BHSE-siker a mezeifutóknál

Kovács Benjámin és Böhm Lilla révén kettős BHSE-siker született a 111. mezeifutó országos bajnokságon Kecskeméten.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Kovács Benjámin 22:41 perc alatt teljesítette a 8 kilométeres távot, míg Böhm Lilla 15:34 perccel bizonyult legjobbnak 5 km-en.

Rajtuk kívül dobogóra állhatott még a nőknél egyéni csúcsot futó, szintén a Bp. Honvéd SE-t erősítő Tóth Lili Anna – idejével az U23-as mezőnyben elsőként végzett -, valamint a KSI SE atlétája, Pataki Anna. A férfiaknál az idei legjobbját elérő pécsi triatlonos, Bicsák Bence, továbbá a Békéscsabai AC versenyzője, Gregor László végzett még érmesként. A felnőttek bajnoki versenyszámában a férfiaknál 74, a nőknél 54 atléta állt rajthoz.