fotó: pixabay.com

Jó második félidővel győzött a Veszprém

A Telekom Veszprém jó második félidei játékával 31-25-re legyőzte a vendég fehérorosz Meskov Breszt csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája szombati játéknapján.

A két együttesnek ez volt az ötödik egymás elleni mérkőzése idén, és mindet a magyarok nyerték. Az előző idényben BL-ezüstérmes veszprémiek mérlege a B csoportban ezzel öt győzelem mellett három vereség.

Férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 8. forduló, B csoport:

Telekom Veszprém-Meskov Breszt (fehérorosz) 31-25 (14-14)

A két csapat múlt szombaton is találkozott, akkor 37-30-ra győzött a magyar csapat idegenben. A hazaiak keretéből Sterbik Árpád, Lékai Máté, Kentin Mahé és Pawel Paczkowski hiányzott.

Jól kezdett a magyar csapat, és az 5. percben 3-1-re vezetett. A folytatásban viszont tapadt a Breszt, és a 18. percben egyenlített (8-8), és a félidőre sem sikerült előnyt szerezni.

A fordulást követően viszont már jobban összpontosított a Veszprém, fokozatosan húzott el. A 38. percben 18-15, a 42.-ben 22-17 volt az állás. Az utolsó negyedórában sem volt ok izgulni, biztosan győzött a Veszprém, amely egy hét múlva a lengyel PGE Vive Kielcét látja vendégül.