illusztráció

Ferencváros-Paks mérkőzéssel indul a tavaszi szezon

Hathetes szünet után szombaton folytatódik a labdarúgó OTP Bank Liga: a tavaszi szezon, valamint a 17. forduló nyitómérkőzésén a címvédő és éllovas Ferencváros a Paks csapatát látja vendégül.

A bajnokságban a Ferencváros veretlenségi sorozata 13 meccs óta tart, pályaválasztóként pedig 44 találkozó óta nem talált legyőzőre.

Szombati ellenfele, a Paks ezzel szemben a kiesés elkerüléséért küzd, vendégként a szezonban nyolc meccséből ötöt elveszített, míg egy döntetlen mellett kétszer nyert.

A FTC legutóbb Pakson 4-0-ra győzött, a fővárosiak hármas nyerő szériában vannak a Tolna megyeiekkel szemben, ezeken 10-0 a gólkülönbség a javukra. A Paks legutóbb 2017 áprilisában győzte le az FTC-t, vendégként viszont 2016 novembere óta nem nyert ellene, bár azt követően háromszor ponttal távozott a Groupama Arénából.

A másik két dobogós helyen álló csapat, a MOL Fehérvár és a Mezőkövesd ugyancsak otthon lép pályára, mindketten középmezőnyben lévő ellenfelet fogadnak.

A fehérváriak – akik hazai pályán a legutóbbi öt fordulóban négyszer kikaptak – a Budapest Honvédot látják vendégül, a két együttesnek ez lesz a 105. randevúja a bajnokságban. A fehérváriak honlapja szerint otthon ők a jobbak (26 győzelem, 9 döntetlen, 16 vereség), ám az összmérleg a kispestieknek kedvez (46 győzelem, 18 döntetlen, 40 vereség).

A szezon meglepetéscsapata a Mezőkövesd, amely úgy is a harmadik helyen tudott telelni, hogy az őszi idény utolsó három fordulójában csak egy pontot szerzett.

Hozzá hasonlóan szombati riválisának, a Kisvárdának is jól jöhetett a téli szünet, hiszen – csakúgy, mint a kövesdiek – a legutóbbi két fordulóban alulmaradtak.

A Duna World a Ferencváros-Paks és a MOL Fehérvár-Budapest Honvéd mérkőzést élőben közvetíti. A Kossuth Rádió szombaton a 17 órakor kezdődő összecsapásokról 18.01-től Körkapcsolásban tudósít. Az m4sport.hu oldalon minden találkozót élőben lehet követni.