100 tagú cigányzenekar (archív)

A 100 Tagú Cigányzenekar elsöprő sikere Kínában

A 100 Tagú Cigányzenekar elsöprő sikere Kínában

100 tagú cigányzenekarRabul ejtette a kínai közönséget a 100 Tagú Cigányzenekar Pekingben, a Nemzeti Előadóművészeti Központban vasárnapi koncertjével, amelyet félórás ráadással zártak.

Az előadás közönsége látványos lelkesedéssel és elismeréssel fogadta a magyar művészek előadását, amelyen mások mellett játszották Johannes Brahms Magyar táncok című darabját, Erkel Ferenc Palotását, Vittorio Monti csárdását, de elhangzott ifjabb Johann Strauss polkája és Berlioz Rákóczi-indulója is. Hatalmas siker volt Ökrös Oszkár cimbalomművész szólója. Az együttes egy kínai zenével is meglepte a közönséget, amely helyenként felállva tapsolt. Buffó Rigó Sándor és Lendvai Csócsi József csapata egy ismert dal eléneklésére bíztatva bevonta a kínaiakból és külföldiekből álló közönséget, a zenekar pedig kísérte az alkalmi kórust.

A világhírű magyar együttes Pekinget megelőzően egy nemzetközi művészeti fesztiválon vett részt Hongkongban, ahol teltházas előadásukkal ugyancsak nagy sikert arattak, műsorukat a kint rekedt nézők kivetítőkön élvezhették. A zenekart, amely már továbbutazott Sanghajba, francia koncertszervező partnere és a brnói székhelyű Közép-európai Zenei Ügynökség (CEMA) vitte el Kínába. Pekingben vasárnap egy másik – nyolc tagú – roma együttes is fellépett a Grand MOMA művészeti közösség vendégeként. Az 1987-ben alapított Parno Graszt egy nemzetközi népzenei fesztivál keretében jó hangulatú, élvezetes előadást tartott. A két részből álló programban régi szabolcsi videofelvételek is láthatók voltak, a zenészek hangszereiket és a tradicionális cigánytáncokat is bemutatták. A Parno Grasztnak Sanghajban is volt két előadása.

Kapcsolódó cikkek